HaberlerOrtadoğuSuriye

Türkiye halkı yine patriotlara hayır dedi

Binlerce Ankaralı dün düzenlediği gösterilerle NATO’ya ait patriot füzelerinin Türkiye topraklarına yerleştirilmesine tepkilerini haykırdılar.

PRESS TV’nin bildirdiğine göre dün binlerce kişi Ankara caddelerinde patriotların Türkiye’ye yerleştirilmesine karşı protesto gösterisi düzenlediler. Ankaralılar attıkları sloganla Türkiye’nin Amerika politikalarını izlemesini kınadılar.

Göstericiler Türkiye halkının dünya emperyalizminden nefret ettiğini haykırarak, iktidarın Türkiye halkının taleplerini göz ardı ettiğini ve sadece Amerikalı yetkilileri hoşnut etmek için ülkenin çıkarlarına ters politikalar izlediğini bildirdiler.

Ankaralı bir gösterici, Amerika’nın Ortadoğu zenginliklerini yağmalamak amacı ile bölgede bulunduğuna işaretle fakat Türkiye halkının Amerika’nın aşırılık taleplerine karşı tüm gücü ile direndiğini belirtti.

Bilindiği gibi daha önce de Ankara’da binlerce öğrenci diğer halk kesimleri ile birlikte düzenledikleri geniş çaplı gösteride Türkiye’nin bölgede izlediği politikaları kınayarak patriotların Türkiye topraklarında konuşlanmasına karşı çıktıklarını gözler önüne sermişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2024 (25) içerik yüklenmiştir.