HaberlerOrtadoğuSuriye

Türkiye Yönetimi Suriye Sınırına Teröristleri Yığıyor

Suriyenin Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı Suriye ordusunda sınır muhafızları güçlerinin Türkiye’de rejimin elektrikleri kesmesine eş zamanlı olarak sınır bölgelerine terörist yığını yapıldığını ve terörist taşıyan iki araç konvoyu gözlemlediklerini belirtti.

Genel Komutanlık bugün yayınladığı beyanda Türkiye hükümetinin Suriye – Türkiye sınırlarında gerginliği tırmandırmaya devam ettiğini ve sınır bölgelere terörist yığdığını belirtti.

28 ve 29 tarihlerinde Türkiye rejiminin bölgede elektrikleri kesmelerine eş zamanlı olarak teröristlerin sınırdan geçmeye çalıştıklarına dikkat çekilen beyanda; sınır muhafızlarımızın Suriye topraklarına girmeye çalışan teröristlerle çatışmaya girdikleri kaydedildi. Beyanda bir terör konvoyunun Suriye’ye girdiği, ikinci konvoyun ise Türkiye topraklarına doğru geri kaçtığı belirtildi.

Bu gibi olayların terör elebaşları ile Türkiye’de sınır otoriteleri arasındaki derin koordinasyonu ortaya koyduğuna dikkat çekilen beyanda; Erdoğan hükümetinin de Suriye’deki terör örgütlere her türlü desteği takdim etmeye devam ettiğinin kanıtı olduğu vurgulandı.

Beyanda bu gibi ihlallerin tüm sorumluluğu Türkiye hükümetine yüklenirken; Suriye’nin teröristlerin sınırdan geçişlerini engellemek için gereken her adımı atacağı vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (6) içerik yüklenmiştir.