Dünya Kudüs GünüEyyamullahHaberlerOrtadoğu

Türkiye’de Dünya Kudüs Günü kutlamaları

Dünya Kudüs Günü, her zaman olduğu gibi İslam ülkelerinin çoğunda ve bu arada Türkiye’nin de birçok şehrinde törenlerle anıldı,işgalci İsrail lanetlendi ve Filistin’e destek verildi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ,rahmetli İmam Humeyni’nin –ks-, Ramazan ayının son Cumasında başlattığı Dünya Kudüs Günü programları, Türkiye ‘de de düzenlendi.

Başta İstanbul,Ankara, İzmir,Van,Bursa, Antalya, Kırıkkale, Iğdır,Erzurum ve diğer büyük şehirler gelmek üzere, Türkiye’nin çoğu şehirlerinde ,katil İsrail’in lanetlenip, Filistin halkının desteklendiği tören, gösteri ve yürüyüşlere, Türkiye’nin Müslüman halkı büyük ilgi gösterdi.

Dünya Kudüs Günü dolayısıyla düzenlenen. Kudüs Mitingi’ne Hamas’ın halkla ilişkiler bürosu Başkanı Ziyad Hüseyin Ebu Zeyd ile Hamas sivil toplum örgütleri temsilcileri konuşma yaptılar.

Mitinge katılan Hamas’ın halkla ilişkiler bürosu Başkanı Ziyad Hüseyin Ebu Zeyd , katil İsrail’in sadece Filistin halkının değil, tüm İslam dünyasının ve Türkiye’deki Müslümanların düşmanı olduğunu vurguladı.

Birçok sivil toplum örgütünün renkli organizeleriyle gerçekleştirilen Dünya Kudüs Günü etkinliklerinde mazlum Filistin halkına destek verilirken, işgalci İsrail’le ABD ve işbirlikçi hamileri lanetlenerek Filistin halkının yalnız olmadığı ve bütün Müslümanların Filistin’in yanında yer aldığı vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.