HaberlerOrtadoğu

Türkiye’de protesto eylemleri sürüyor

Türkiye’de protesto eylemleri hız kesmeden devam ederken, protestocuların tüm hedeflerine ulaşıncaya dek eylemlerini sürdüreceklerini açıkladığı bildirildi.

Taksim eylemcileri sözcüsü yaptığı açıklamada, mermi, tazyikli su ve göz yaşartıcı bombalarla sokaklara dökülen milyonlarca insana karşı koyulamayacağını, bu insanların ise çiğnenen ve gasp edilen haklarını talep ettiğini belirtti.

Protestocular ayrıca gerçek temsilcilerinin katılmadığı görüşmelerin de hiç bir sonuç vermediğini belirtti.

Öte yandan İstanbul ve Ankara’da protestocularla güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar dün gece de devam etti. Ankara’da çatışmaların merkezi Kızılay meydanı ve İstanbul’da da Taksim ve Gezi parkı çevreleriydi.

Bu arada kimliği belirsiz hackerci bir grup, RTÜK’ün bazı medya organlarına Gezi parkı olaylarını yansıttığı gerekçesi ile ceza kemesine tepki olarak RTÜK sitesini hackledi.

Türk polisi ise Kanada radyosunun iki muhabirini tutukladı. Yine bir başka haberde BM’nin sonunda eylemlere ve polis gücünün sert müdahalesine tepki gösterdiği belirtildi. BM genel sekreteri sözcüsü Türkiye gelişmelerini yakından takip ettiklerini belirterek Türkiye’de huzurun yeniden inşa edilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.