HaberlerİranOrtadoğu

Türkiyeli turistlerin İran’ın turistik alanlarını görmeleri istendi

Türkiye turizm ve kültür bakanlığının Avrupa ve dış ilişkiler sorumlusu Belir Timuçin Seyyar, İran ve Türkiye arasında turizm alanında iyi ilişkilerinin olduğunu söyledi.

Türkiyeli yetkili, D8 üyesi ülkelerinin turizm konferansında yaptığı açıklamada, dünyadaki iktisadi sorunların turizm alanında da olumsuzluklara neden olduğunu ama kalkınmakta olan ülkelerin aralarında turizmi geliştirmek için ortak yatırımlara ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Halkın ve özel sektörün turizm alanında rolünün arttırılması gerektiğini bildiren Seyyar, bunun için D8 üyesi ülkelerin potansiyellerinden en iyi şekilde istifa etmek için karşılıklı işbirliği yapmalarının zaruri olduğunu bildirdi.

İranlı turistlerin Türkiye’ye girmeleri için vizeye ihtiyaç olmadığını hatırlatan Türkiye turizm ve kültür bakanlığının Avrupa ve dış ilişkiler sorumlusu Belir Timuçin Seyyar, İranlıların istedikleri zaman Türkiye’nin istediği her yerine gidebileceklerini söyledi.

İran ve Türkiye arasında turizm alanında iyi bir işbirliğinin olduğunu zira 1 yılda Türkiye’ye gelen İranlı turist sayısının 1.5 milyon civarında olduğunu belirten Türkiyeli yetkili, Türkiyeli turistlerin de İran’ın turistik alanlarını görmeleri için İran’ın bu konuda çaba göstermesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.