HaberlerOrtadoğuSuriyeTürkiye

Türkiye’nin Suriye’de teröristlere yardımı devam ediyor

Bazı kaynaklar, Türkiye’nin dört tır dolusu silah ve teçhizatı, Halep’te zor durumda bulunan teröristlere gönderdiğini bildirdiler.

Tesnim haber ajansının verdiği habere göre Türkiye meseleleri uzmanı Serkis Kassarciyan, Türkiye topraklarından 4 Tır dolusu silah ve teçhizatın Suriye topraklarına girdiğini ve bu silah ve teçhizatların Halep ablukasını kırmak amacıyla terörist gruplara teslim edildiğini bildirdi.

Yakın gelecekte el-Bab şehri çevresinde Suriye güçleri ile Türkiye güçlerinin sıcak çatışmaya girebilme ihtimallerinin bulunduğunu belirten Serkis Kasarciyan, Türkiye’nin Suriye’de tek başına ilerleme kaydedemeyeceğini, her hangi bir ilerleme sağlamak ve başarı elde etmek için ise Amerika, Rusya ve İran gibi bölgede bir takım güçlerle organize içinde olması gerektiğini, zira Türkiye’nin şu anda Suriye güçleri ile karşılaşacak güçte olmadığına inandığını söyledi.

Türkiye’nin Suriye’de silahlı gruplara yardımının aralıksız devam ettiğini belirten söz konusu uzman, bunun için de muhalif grupların Halep’ten çıkmaları yönünde uzlaşı sağlandığı yolunda görüş belirtmenin şimdilik erken olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.