AfrikaHaberlerOrtadoğuTürkiye

Türkiye’nin vatandaşlık verdiği 3200 terörist kime karşı kullanılacak?

Libyalı bakan Türkiye’nin 3200 teröriste Suriye’de savaşması için vatandaşlık verdiğini söyledi. Libyalı bakana cevap vermeyen Türkiye bu teröristleri Türkiye’de mi yoksa başka bir ülkede mi kullanacak merak ediliyor?

libya-turkiye-terorist

İlgili Haber: http://www.islamidavet.com/2015/07/28/libyali-devlet-bakani-omer-el-kuveyri-turkiye-libyali-3200-teroriste-vatandaslik-hakki-vererek-uluslararasi-kanunlari-cignedi/

Libya hükümetinde Enformasyon Kültür ve Tarihi Eser Bakanı Ömer el Kuveyri Libya’nın elinde Türkiye’de bulunan 3200 teröristin listesi bulunduğunu belirtti.

Kuveyri bugün yaptığı basın açıklamalarında Türkiye, ABD ve daha başka devletlerin Libya’da mevcut silahlı terör örgütlere en gelişmiş silahlarla destek verdiklerini ifade etti.

Batılı devletlerin Libya’da belli başlı bir akımı desteklemediklerine dikkat çeken Kuveyri; bu devletlerin Libya’da kaos ve şiddeti desteklediklerini, ‘makbul şiddet’ kavramı üzerine de stratejilerini belirlediklerini söyledi.

Kuveyri Libya ile Rusya arasındaki ilişkilerin muhtelif alanlarda ve düzeylerde geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Türkiye’deki Erdoğan ve rejimi Suriye ve daha birçok bölgede insanlığın nadir gördüğü terör eylemlerinde bulunan radikal örgütlere muhtelif tür destek sağlamasının yanı sıra Libyalı teröristler dahil dünyanın değişik ülkelerinden seferber edilen tekfirci teröristlerin Suriye’ye girişleri için her türlü kolaylığı sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.