HaberlerİranOrtadoğu

UAEA, Netanyahu’nun İran karşıtı iddialarını reddetti

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, İran’da nükleer silah programı olduğuna dair herhangi bir güçlü ve muteber işaretin ortadan olmadığını vurguladı.

UAEA bugün Siyonist rejimi Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun İran karşıtı yeni şovuna gösterdiği tepkide, İran’ın nükleer fünyenin (detonatör) yapımına ilişkin herhangi bir faaliyette bulunmadığını vurguladı.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, ayrıca Ajans’ın İran konusunda denetleme ile ilgili tüm bilgileri standart yöntemlerle değerlendirdiğini kaydetti.

İşgal rejimi İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ‘İran’nın nükleer silah programıyla ilgili gizli arşivindeki 100 bin belgenin kopyalarını ele geçirdiklerini’ iddia ettiği dünkü şovunun ardından bugün CNN’e konuştu. Netanyahu, yeni materyali incelemek için uzman gönderecek İngiltere, Fransa ve Almanya’nın yanısıra Putin’e de davette bulunduğunu belirtti.

Ortadoğu’nun nükleer silah sahibi tek taraf olan işgal rejimi başbakanı, İran’la ilgili hiçbir somut kanıta dayanmayan iddialarını CNN’e taşırken, tüm dünyanın gözünün içine baka baka İsrail’in nükleer silahlarıyla ilgili resmi açıklama yapmama politikasını devam ettirdi. İsrail’in nükleer silah sahibi olup olmadığı sorusu üzerine Netanyahu, kendisinin bir sunumda bulunamayacağını, tahmini başkalarına bıraktığını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.