İslami Davet

UAEA, nükleer anlaşmaya İran’ın uyduğunu bir kez daha onayladı

1 Ocak 2018 16:01

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü, UAEA tarafından İran’ın nükleer anlaşmaya bağlılığının bir kez daha tasdik edilmesinin, Tahran’a yönelik suçlamaların temelsiz olduğunu gösterdiğini vurguladı.

UAEA geçen cumartesi günü yıllık raporunu yayınlayarak, İran’ın nükleer anlaşma ile ilgili yükümlülüklerini yerine getirdiğini bir kez daha tasdikledi.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni bu bağlamda yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti muhaliflerinin son yıllarda, nükleer anlaşma konusunda karalamalarda bulunarak, Tahran’ı uluslararası camia ile karşı karşıya getirmeye çalıştığını kaydetti.

Nakavi Hüseyni, ABD’nin defalarca uluslararası camiaya İran’ın nükleer anlaşmaya bağlı kalmadığını lanse etmeye ve böylece nükleer anlaşmanın uygulanmasını engellemeye çalıştığını, ancak UAEA’nın kendi raporlarıyla defalarca İran’ın nükleer yükümlülüklerini yerine getirdiğini tasdik ettiğini vurguladı.

UAEA, nükleer anlaşmaya İran’ın uyduğunu bir kez daha onayladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık