FilistinHaberlerOrtadoğu

Üç mücahidin şehid olması görüşmelerin sonucudur

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), işgal güçlerinin Gazze’nin doğu kesimine yaptığı hava saldırısında Kudüs Müfrezeleri mücahitlerinden üç kişiyi katletmesinin bu cinayetlere yeşil ışık yakan Abbas-Netanyahu görüşmesinin bir ürünü olduğunu ifade etti.

Hamas, düşmanla yapılan görüşmelerde bu tür cinayetlere adeta yeşil ışık yakıldığını belirtti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, dün akşam (25 Eylül Cuma) konuya ilişkin verdiği demeçte şöyle dedi: “Siyonistlerin operasyonlarını yoğunlaştırmaları; temelde Filistin halkını hedef almakla birlikte, bölgede kargaşa çıkarmayı, direnişten ve direnişin arkasında duranlardan intikam almayı amaçlıyor”.

Fevzi Burhum, Siyonistleri bu tür cinayetlere teşvik edenin düşmanla görüşmelerin ve işbirliğinin sürdürülmesini isteyen son görüşmeler olduğunu belirterek, düşmanla işbirliğinin daha önce görülmemiş bir düzeye ulaştığını ifade etti.

Siyonistlerin işlediği bu cinayetin, Filistinlilerin Filistin halkını korumak için tek bir safta, yani direniş safında birleşmelerini zorunlu kıldığını belirten Burhum, Arap ülkelerinden de suskunluklarını bozup Siyonistler üzerinde etkin bir baskı kurmalarını talep ettiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.