FilistinHaberlerOrtadoğu

Üç Roketin Atılmasını Bahane Eden İşgal Uçakları Bu Sabah Gazze’yi Yeniden Bombaladı

Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçakları bugün (18 Aralık Pazartesi) sabah Gazze’nin değişik noktalarına yeniden füzelerle saldırdı. Saldırılarda can kaybı olmazken, maddi hasar meydana geldi.

Filistin TV muhabirine bilgi veren yerel kaynaklar, işgal rejimine ait savaş uçaklarının Gazze’nin kuzey kesiminde direnişe ait iki noktaya beş adet füze attıklarını belirttiler. Bombalanan yerler, Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugaylarının Askalan ve deniz birliklerine ait askeri noktalardı. İşgal uçakları bunların yanında Gazze’nin kuzeyinde de bir noktayı üç füzeyle vurdular.

Saldırılardan sonra açıklama yapan işgal ordusu, İsrail hava kuvvetlerinin Gazze’den atılan roketlere misilleme olarak direnişe ait birkaç noktayı vurduğunu duyurdu.

İşgal rejimindeki ajanslar, dün gece Gazze’den atılan üç roketten birinin Gazze sınırına yakın yerleşkedeki Yahudi yerleşimcinin evine isabet etiğini, saldırıda can kaybı olmazken, evde hasar meydana geldiğini ifade ettiler.

İşgal rejimindeki Kanal2 televizyonu ise, roketlerden birinin eve isabet etmesi sonucu evde ve araçta hasar meydana geldiğini, diğer bir roketin ise açık alana düştüğünü kaydetti.

Kaynaklar, roketlerin atılması sonucu Yahudi yerleşimcilerin korkuya kapılıp paniklediklerini söylediler

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.