FilistinHaberlerOrtadoğu

Uçurtmalar Siyonist Liderlerde Kronik Baş Ağrısına Neden Oluyor

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi, ‘Uçurtmalara Karşı Nasıl Davranılması Konusunda Hükümet İçinde Aykırı Görüşler’ başlığıyla yayınladığı haberde, Gazze’den Siyonist işgal güçlerinin bulunduğu noktalara ve Yahudi yerleşkelerine gönderilen uçurtma ve balonlarla nasıl mücadele edileceği konusunda işgal hükümeti içinde büyük bir görüş ayrılığı olduğunu yazdı.

Gazete, Başbakan Benyamin Netanyahu, Savaş Bakanı Avigdor Lieberman ve Genelkurmay Başkanı’nın uçurtma ve balonlara yönelik şimdiki politikanın devam etmesini ve bunlarla uğraşanlara uyarı ateşi açılması şeklinde tepki verilmesini savunduklarını ifade etti.

Gazete, uçurtma ve balonları yollayanların çoğunun genç ve çocuklar olduğunu, bunları hedef almanın İsrail’in imajını olumsuz etkileyeceği gibi, durumun daha da kötüleşmesine ve neticede yeni bir savaşa neden olabileceği konusunda endişeler olduğunu kaydetti.

Gazete haberinde ayrıca kabinede bakan Naftali Bennett ile iki bakanın daha farklı düşündüklerini ve ordunun uçurtma gönderenlere karşı silah kullanmasını istediklerini belirtti.

Siyonist işgal rejimi televizyonu ise, uçurtmaların yangınlara neden olması ve hayatı cehenneme çevirmesinden sonra ordunun yeniden suikastlara dönmesi için baskı yapıldığını belirterek, ordunun ise böyle bir yöntemin yeni bir savaşa sürükleyeceğini düşündüğünü, dolayısıyla Gazze çevresindeki yerleşkelerde halkın sığınıklarda yaşamasındansa yangınları tercih ettiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.