İslami Davet

Ukrayna, Avrupa’nın en fakir ülkesi

13 Aralık 2017 16:02

Ukrayna ekonomik ve finans uzmanlarınca hazırlanan listeye göre Ukrayna, Moldavyla ve Azerbaycan Cumhuriyeti sırasıyla Avrupanın ilk üç fakir ülkesi ilan edildiler.

Sputnik hber ajansının bildirdiğine göre Avrupa ülkeleri vatandaşlarının vergi kesintisi sonrası ellerine geçen maaş ortalaması avrupa ülkesinin fakirlik oranını belirlemekte.

Ukrayna ayda 190 Euro kazançla Avrupanın en fakir ülkesi olarak açıklanmıştır, Ukrayna’dan sonra Moldavya 216 Euro ve Azerbaycan Cumhuriyeti ise 232 Euro maaş ile ikinci ve üçüncü sırada yer alıyorlar.

Bundan bir süre önce de İsviçre’nin Credit Suisse bankası, dünyanın Avrupa kısmındaki nüfusunun refah düzeyi reytingini hazırladı. Araştırma çerçevesinde her devletin yetişkinlerinin maddi refahı karşılaştırıldı. İsviçreli uzmanlar, nüfusun refah düzeyini mali ve mali olmayan aktiflerin toplamından borç yükümlülüklerini çıkarmakla elde edilen formüle göre belirlenemiş ve araştırma sonuçlarına göre, her yetişkin başına 1437 dolar düşen Ukrayna Avrupa’nın en fakir ülkesi olarak kabul edilmişti.

Banka,söz konusu ülkelerin reytingini “kötü” olarak belirledi.

En zengin ülke bir yetişkin başına düşen 4474 euro ile İsviçre olurken, İrlanda 3440 bin ve Norveç 3 bin 405 Euro ile sırasıyla Avrupanın en zengin ülkeleri olarak açıklandı.

Ukrayna, Avrupa’nın en fakir ülkesi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık