AvrupaHaberler

Ukrayna güvenlik güçleri yolları boşaltıyor

Ukrayna güvenlik güçleri, Kiev’in merkezinde yapılan gösterilerde göstericilerin yol şeritlerinden çekilmelerini sağlamaya çalışıyor. Kiev Polis Merkezi Basın İdaresi Başkanı Olga Bilik, protestocularla henüz bir çatışma veya sorun yaşanmadığını bildirdi.

Bilik ayrıca, yol şeritlerinin boşaltılmasına ilişkin kararın Kiev’in merkezinde ikamet eden vatandaşların talebi üzerine alındığını açıkladı. Avrupa ile entegrasyon yanlıları tarafından yollar üzerine kurulan barikatlar da sessizce sökülüyor.

Daha önce Ukrayna Baş Savcısı Viktor Pşonka, açık bir saldırı halini alan sokak gösterilerinin devlet organlarının çalışmalarına engel olduğunu açıkladı ve göstericilere bir çağrı yaptı.

Çağrıda, “Devlette oluşan durumu göz önünde bulundurarak miting organizatörleri ve göstericilere “yönetim organlarına engel olmaya, toplu kargaşa çıkarmaya ve cesurca yapılan yasa ihlaline son verin! çağrısında bulunuyorum. Bugün sokak gösterileri açık bir saldırıya dönüşerek devlet yönetimi organlarının çalışmalarına engel oldu.” denildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.