AvrupaHaberler

Ukrayna’da 3 özel güvenlik timi görevlisi yakalandı

Rusya yanlısı ayrılıkçılar, Ukrayna Güvenlik Servisi’nin 3 görevlisini yakaladı.

Ukrayna’nın doğusundaki Slavyansk kentini kontrolünde tutan Rusya yanlısı ayrılıkçılar, Ukrayna Güvenlik Servisi’nin 3 görevlisini yakaladı.

Rusya yanlısı ayrılıkçıların ismi açıklanmayan yetkilisi, yaptığı açıklamada, söz konusu güvenlik görevlilerinin, Donetsk’in önde gelen aktivistlerinden İgor Bezler’i yakalamak için düzenlenen operasyon çerçevesinde Kiev’den Donetsk’in Gorlovka kasabasına geldiğini hatırlattı.

Ukrayna Güvenlik Servisi bünyesindeki “Alfa” özel güvenlik timinin yarbay, binbaşı ve yüzbaşı rütbeli askeri görevlilerinin operasyon yaptıkları sırada yakalandığını kaydeden yetkili, bu 3 kişinin Gorlovka’dan Slavyansk’a getirildiğini ifade etti.

Rus yanlısı ayrılıkçıların yetkilisi, tutuklu Ukrayna Güvenlik Servisi’nin 3 görevlisinin, Ukrayna hükümetince tutuklanan yandaşlarının salıverilmesi karşılığında bırakılabileceğini veya söz konusu durumun çözümüne kadar ellerinde tutuklu olarak kalacaklarını ifade etti.

Yetkili, Ukrayna Güvenlik Servisi görevlilerinin yakalamak için geldiği İgor Bezler’in, Gorlovka Emniyet Müdürlüğü’nü işgal eden ayrılıkçıların liderlerinden olduğunu hatırlattı.

Bu arada, Rus basınında, tutuklanan 3 güvenlik servisi görevlisinin kıyafeti çıkartılmış, gözleri bağlanmış ve darbedilmiş haldeki fotoğrafları yayımlandı.

Slavyansk’ı kontrol altında tutan ayrılıkçıların lideri Vyaçeslav Ponamaryev, daha önce yaptığı açıklamalarda, tutukladıkları savcı, polis, asker bir çok kişinin yandaşlarının salıverilmesi karşılığından serbest bırakılabileceğini bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.