AvrupaHaberler

Ukrayna’da ayrılıkçılar savaş uçağı düşürdü

Ukrayna Terörle Mücadele Operasyonu Basın Sözcüsü Vladislav Seleznev, Rusya yanlısı savaşçıların savaş uçağı ile helikopter ambulans vurduklarını bildirdi.

Seleznev, Mi-8 helikopter ambulansın, Ukrayna ordusunun bir süre önce ele geçirdiği ve stratejik öneme sahip olan Saur-Mogila tepesi yakınlarında vurulduğu ve acil iniş yaptığını söyledi. Arama-Kurtarma ekibinin bölgeye hareket ettiği bilgisini veren Seleznev, helikopterde bulunan ekipman ve yolcu sayısının belirlenmeye çalışıldığını belirtti.

Ukrayna Terörle Mücadele Operasyonu Basın Sözcüsü Vladislav Seleznev, Ukrayna’ya Hava Kuvvetlerine ait Mig-29 tipi savaş uçağının Donetsk Bölgesindeki Yenakievo civarında vurulduğunu bildirdi. Savaş uçağının, Buk tipi bataryadan atılan bir füze ile vurulduğu belirtildi.

Seleznev, Yenakiev civarında vurulan uçağının pilotunun sivil kayıpları önlemek amacıyla uçağı yerleşim birimlerinden uzağa uçurduğu ve Gorlovka’nın kuzey-batısına düştüğünü belirtti.

Terörle Mücadele Merkezi Basın Sözcülerinden Aleksey Dmitraşkovskiy, Pilotun uçaktan paraşütle atlamayı başardığını, kendisini bulmak için arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.