FilistinHaberlerOrtadoğu

Ulusal Uzlaşı Komitesi’nin görüşleri net değil

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Dr. Salah El-Berdevil, bağımsız “Ulusal Uzlaşı Komitesi”nin diyalog görüşmelerinin yeniden başlamasıyla ilgili şu ana kadar ortaya koyduğu görüşlerin net olmadığını söyledi.

Dr. Salah El-Berdevil, bugün (13 Aralık Pazar) basına yaptığı açıklamada, Hamas Hareketi’nin ulusal uzlaşı düşüncesine bağlı olduğunu vurgulayarak, “Ulusal Uzlaşı Komitesi Kahire’ye gitti ve anlaşmazlık konularını ele almak üzere Fetih ve Hamas hareketlerini bir araya getirme düşüncesiyle geri döndü” dedi.

Ulusal Uzlaşı Komitesi’nin izleyeceği yolun henüz netlik kazanmadığını ve Hamas ve Fetih arasındaki görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlanması halinde ne yapacağı sorusunun cevapsız olduğunu ifade eden El-Berdevil, “Biz uzlaşıdan yanayız ve bu uzlaşının başarılı olması da uzlaşı maddelerinin açık ve net olmasına bağlıdır” şeklinde konuştu.

Salah El-Berdevil, uzlaşı maddelerinin içerisinde uzlaşıyı başarısız kılacak şekilde yoruma açık ifadeler taşıması halinde işlerin daha da karışacağını ve içinden çıkılmaz hale geleceğini belirtti.

Hamas Hareketi’nin uzlaşının başarıya ulaşmasını istediğini söyleyen Hamas milletvekili Dr. Salah El-Berdevil, “Şu ana kadar netlik kazanmadığı için Ulusal Uzlaşı Komitesi’nin çalışmaları hakkında herhangi bir yorum yapamayız” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.