AvrupaHaberler

Uluslararası müsabakada İsrail marşı çalınmadı

Avusturya’da düzenlenen eskrim karşılaşmalarının sorumluları, katil İsrail’in Gazze savaşında işledği cinayetleri nedeniyle duyulan genel nefret dolaysıyla İsrail marşını yayınlamaktan kaçındılar.

Korsan İsrail’in Avrupa müsabakaları için Avusturya’ya yolladığı eskrim takımı antrenörü Yakup Freedman konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İsrailli sporcu, birincilik kürsüsü üzerine çıktı. Fakat ne kadar beklediyse de spor salonunda İsrail marşı çalınmadı. İşte bu durum, dünya çapında İsrail karşıtı olşan duygu ve nefretin bir neticesiydi” şeklinde konuştu.

Freedman ayrıca “İsrailli takımlar, katıldıkları müsabakaların çoğunda Avusturya örneği gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Bütün bunlar da, Gazze savaşında İsrail Ordusu taafından işlenen cinayetlere yönelik dünya halkları arasında oluşan kin ve nefretlerden oluşuyor” dedi.

Dünyada İsrail’in Gazze cinayetleri yüzünden oluşan nefret ve Siyonizm karşıtı duygular, Richard Goldstone’un bu konuyla ilgili hazırladığı raporun ardından hala yaygınlık halinde. Bu arada Tel Aviv de, elinden gelen her vesileyle, İsrail karşıtı bu kin ve nefretin daha da yayılmasını önlemeye çalışmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.