FilistinHaberlerOrtadoğu

Uluslararası siyonist ürünleri boykot kampanyası başladı

Siyonist varlık bağlı şirketlerin Ürünlerini Uluslararası Boykot Komisyonu dün ilk kampanyasını başlattı. Birçok eylemliliği içeren bir programa sahip olan kampanya işgali direk destekleyen ve Filistin halkının katledilmesine ortaklık eden şirketlerin boykot edilmesiyle başlıyor .

Uluslararası Boykot Heyeti Genel Sekreteri Mesut Şuceyrat Beyrut’ta düzenlenen konferansta; dünyanın suskunluğu karşısında devam eden işgal nedeniyle en çok acıya ve işkenceye maruz kalan halkın Filistin halkı olduğunu belirterek İsrailli şirketlerin ürünlerini boykot etmenin Filistin halkının katledilmesine verilen desteğin kesilmesi anlamına geldiğini ifade etti.

Şuceyrat; sahip olduğumuz paranın Filistin halkına yardımcı olmak için elimizdeki tek vesile olduğunu söyledi.

Diğer yandan Lübnan eski hükümet Başkanı Selim el-Hus; İsrail ürünlerini boykot etmenin işgale karşı direnmenin bir silahı olduğuna değinerek İsrail ürünlerini, zehirli olması nedeniyle değil ancak halkın, ulusun ve milletin düşmanı olan bir kaynaktan geliyor olması nedeniyle boykotun Arapların bir görevi olduğunu söyledi.

El-Hus; İsrail’in Arap ekonomisine hakim olma hayalleriyle Araplarla ilişkilerini normalleştirme çabalarının sürekli devam ettiğini Arapların da boykotla İsrail’in bu amacına karşı mücadele etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İsrail işgali ile mücadele etme yöntemlerinden birinin ilişkileri normalleştirmenin önünü kesmek olduğunu söyleyen el-Hus Arapların ekonomik, sanayi, tarım ya da sosyal her alanda işgal ile ilişkilerin sıradanlaşmasının önüne geçmesi gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.