FilistinHaberlerOrtadoğu

Uluslararası toplum Özgürlük Filosu’nu korumalıdır

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, Siyonist işgal güçlerinin Özgürlük Filosu’na karşı niyetini gizlemediğini ve ona karşı bir dizi senaryo hazırladıklarını belirterek, uluslararası camiadan ve dünyanın özgür insanlarından Özgürlük Filosu’nu korumalarını istedi.

Cemal El-Hudari bugün (29 Mayıs Cumartesi) yazılı bir açıklama yaptı. El-Hudari şöyle dedi: “Gazze’de mahsur kalan 1 milyon 700 bin insana sadece insani yardım getiren 40 ülkeden 750 dayanışmacıya dokunmaması konusunda Siyonist rejimi uyarıyoruz. İşgal güçleri, gelen insanlar sanki gerilla ve gemiler de savaş gemileriymiş gibi komando desteğiyle havadan ve denizden operasyon yapacağını duyuruyor. Bunun için uluslararası camianın Özgürlük Filosu’nu işgal devletinin olası bir korsanlığından koruması gerekir”.

Cemal El-Hudari, gelen insanların kendi ülkelerinden meşru yollardan çıktıklarının ve bindikleri gemilerin de denizcilik hukukuna göre hareket ettiğinin herkes tarafından gayet iyi bilindiğini sözlerine ekledi.

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı daha sonra şöyle dedi: “Gelen dayanışmacıları engellemek için planlar yapılacağına, Gazze kuşatmasının kaldırılması, sınır kapılarının açılması ve buradaki insanların dünyanın başka yerlerindeki halklar gibi onurlu bir şekilde özgürce yaşamasına izin verilmesi gerekir”.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.