HaberlerİranOrtadoğu

Uluslararası toplum, siyonist canilere tepkisiz kalmamalıdır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri bakanı Menuçehr Mutteki, uluslar arası toplumdan savaş suçu işleyen terör rejimi İsrail’e karşı tepki göstermesini istedi.

Dün Tahran’da, İran’ın yurtdışı büyükelçileri ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Mutteki, siyonist İsrail rejiminin savaş suçuyla ilgili dosyasının takip edilmesini ve Filistin halkına yardım edilmesiyle ilgili sürece daha fazla önem verilmesi gerektiğini hatırlatarak, “Uluslar arası toplum, siyonist caniler karşısında görevlerini yerine getirmelidir” dedi.

Mutteki, siyonist rejiminin işgal ve kan dökücülük mahiyeti üzerine kurulmasından geçen sürede bölgedeki güvensizliğe dikkat çekerek, terör rejiminin Gazze’ye düzenlediği 22 günlük saldırının bu rejimin mahiyetini apaçık ortaya sergilediğini söyledi.

Siyonist rejimin Gazze’ye saldırısının temelinde direnişi alevini söndürmek olduğuna temas eden Mutteki, korsan İsrail’in bu saldırıda gerçekte uluslararası arenada ağır darbe yediğini ama bu saldırının aynı zamanda Batılı ülkelerin de terör rejiminin en büyük hamisi olduğunu ortaya koyması açısından dikkat çekici bir durum olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.