FilistinHaberlerOrtadoğu

Uluslararası toplum teröre sahip çıkıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Sami Ebu Zuhri, Birleşmiş Milletler’in Orta Doğu’daki durumla ilgili aylık raporunda İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından şehit Mahmud El-Mebhuh’a düzenlenen suikaste yer vermemesini eleştirdi.

Ebu Zuhri, Birleşmiş Milletler raporunun El-Mebhuh cinayetini görmezden gelmesinin uluslararası toplumun Siyonist teröre arka çıktığının delili olduğunu söyledi.

Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri bugün konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Lynn Pascoe tarafından hazırlanıp BM Güvenlik Konseyi’ne sunulan Orta Doğu’daki durumla ilgili aylık raporda Mahmud El-Mebhuh suikastine ve Mossad’ın bu cinayetteki rolüne hiçbir şekilde değinilmediği belirtildi.

BM raporunun Mahmud El-Mebhuh cinayetini ve zanlılarını görmezden gelmesinin uluslararası toplumun Siyonist teröre arka çıkmasının yeni bir örneği olduğunu ifade eden Ebu Zuhri, bu durumun Birleşmiş Milletler’in güvenilirliğine zarar verdiğine işaret etti.

Hamas sözcüsü, raporun Birleşmiş Milletler’in Filistinlilerin hakları ve çıkarları aleyhine işgalciyi kayırdığının da bir göstergesi olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.