FilistinHaberlerOrtadoğu

Uluslararası yardımlar Mayıs ayında Gazze’ye ulaştırılacak

Gazze Kuşatmasını Kaldırmak İçin Avrupa Girişimi, önümüzdeki Mayıs ayı içinde Gazze kuşatmasını kırmak ve Gazze halkıyla dayanışmak için çok uluslu gemi filosuyla Gazze’ye gitmek isteyen bazı dayanışmacıların tehdit edilmelerini şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Avrupa Girişimi gelişmeler üzerine dün (09 Cuma) yazılı bir açıklama yaptı.“Siyonist işgal rejiminin dışarıdaki uzantıları sayıları 500’ü bulan dünyanın özgür insanlarıyla birlikte Gazze kuşatmasını kırmak için bölgeye gitmek isteyen Avrupalı dayanışmacıları tehdit ederek onları caydırmaya çalışıyor. Avrupalı dayanışmacılar arasında Avrupalı parlamenterler de bulunuyor”.

“Dört yıldır kuşatma altında bulunan Gazze’nin deniz yolunun açık tutulması ve kuşatmayı kırma gemilerinin kuşatma altındaki 1.5 milyon insana insani yardım ulaştırmak için tehditlere kulak asmadan yol alması gerekir” diyen Avrupa Girişimi açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Filistin halkıyla dayanışmak isteyen herkesin Gazze’ye ulaşma hakkı olmalıdır. Hiç kimsenin dayanışmacıların Gazze halkının sıkıntılarını görmesine ve gördüklerini dünyaya ulaştırmasına mani olmaması gerekir”.

“Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyasına Amerika, İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Fransa, Almanya, Endonezya, Malezya ve Venezuella’dan aktivistler katılacak. Yardım kampanyasına 42 ülke destek veriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.