HaberlerİranOrtadoğu

Ümit uydusu şer güçlere balyoz gibi inmiştir

Tahran Cuma Namazı Hatibi, başarlı bir şekilde uzaya fırlatılan Ümit Uydusuna işaret ederek, Ümit Uydusu balyoz gibi İsrail ve ABD’nin başına isabet ettiğini ve onları şaşırttığını söyledi.

Pazartesi gününde İran İslam Cumhuriyeti çapında Erbaini Hüseyni günü dolaysıyla yas tutan İran halkına hitaben konuşan ve bu hususta başsağlılığı dileyen bugünkü Cuma namazı hatibi Ayetullah Ahmed Cenneti, yas gününde Erbain duasının okunmasını istedi.

Ayetullah Cenneti, bu yılın 10 Şubat yürüşleri hakkında değerlendirme yapmakla, İslami Devrimi’nin 30. Yıldönümü dolaysıyla ülke çapında coşkuyla düzenlenen 10 Şubat yürürüşlerin, yumuşak devrim için çaba gösteren düşmanlara yönelik yıkıcı yanıt niteliği taşıdığını vurguladı.

Hutbelerinin diğer bölümünde, başarılı bir biçimde uzaya fırlatılan “Ümit” Uydusuna işaret eden Ayetullah Cenneti, Ümit uydusu balyoz gibi İsrail ve ABD’nin başına isabet ettiğini ve onları şaşırttığını söyledi.

Ümit Uydusunn yapımında bazı ülkelerin İran ile işbirliği yapmaktan çekindiklerini ve bu Uydu yüzde yüz yerli yapımı olduğunun altını çizen Koruyucular Konseyi Sekreteri, Ümit Uydusu başarıl bir şekilde yerkürenin etrafında dönmekte olduğunu ve sinyal göndermeye devam ettiğini belirtti.

Ayetullah Cenneti, İslami Devrimi’nin 30. Yıldönümü dolaysıyla gösterdiği iyi performanstan dolayı İran Radyo ve TV Kurumu’nu takdir etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.