FilistinHaberlerOrtadoğu

Ümmet susmaya devam ederse Mescid-i Aksa yıkılabilir

İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Şeyh Abdullah eş-Şami, Mescidi Aksa’yı bölmek amacıyla bir dizi komplo kuran Siyonist işgal devletinin her an Mescidi Aksa’yı yıkabileceğini söyledi.

Kudüs ve Mescidi Aksa için dün (08 Ekim Perşembe) Han Yunus’un doğu kesiminde bulunan Büyük Abasan kasabasında yapılan gösteriye katılan Şeyh Şami, “Siyonistlerin Mescidi Aksa’ya yönelik tutumuna bütün dünyanın dikkat etmesi gerekir. İnsanlar boş sloganları ve kınamaları bırakıp ciddi bir şekilde sorumluklarını yerine getirmeli” şeklinde konuştu.

Konuşmasında, Filistin halkının her an patlayabilecek tek bir vücut haline geldiğini ve sadece taşa sahip olduğu halde Siyonist işgal yönetiminin ondan çok korktuğunu belirten Şami, Siyonistlerin 2005 yılında Gazze’den çekilirken kendi evlerini kendi elleriyle yıktıkları gibi Hayfa, Yafa, Kermel ve Tellu’r-Rabi’da (Tel Aviv) da evlerini kendi elleriyle yıkacaklarını müjdelediğini söyleyerek “(Öyle ki) evlerini kendi elleriyle ve müminlerin elleriyle tahrip ediyorlardı.” (Haşr 2) ayetini okudu.

Şeyh Abdullah eş-Şâmi konuşmasının sonunda Siyonist işgal varlığının her türlü baskılarına, tehditlerine ve zorbalıklarına karşı direnen başta 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah’a ve onunla birlikte kahramanca saf tutan Filistin halkına selam gönderdiklerini ve direnişlerini tebrik ettiklerini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (54) içerik yüklenmiştir.