FilistinHaberlerOrtadoğu

Ümmetin gençlerini bırakın Kudüs’ü fethetsinler

1973’teki Suveyş direnişinin lideri Şeyh Hafız Selame Filistin’e komşu Arap ülke liderlerine çağrıda bulunarak, işgalcilerin elinde bulunan Filistin topraklarını kurtarmak için ümmetin gençlerini serbest bırakmalarını istedi.

Şeyh Selame sözlerini şöyle sürdürdü: “Çünkü davalarına inanan bu gençler gasp edilmiş toprakları geri alabilirler. Demiri ancak demir köreltir. Güçle gasp edilen topraklar, ancak güçle geri alınabilir.”

Şeyh Selame dün (23 Kasım Pazartesi) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “İşgal edilmiş toprakları ancak gençlerin azmi kurtarabilir. Bizim ihlâslı halkımızın çabalarıyla ülkemiz özgürlüğüne kavuşabilir, gasp edilmiş topraklar geri alınabilir, Siyonistler geldikleri yere geri gönderilebilir ve yurtlarından edilmiş olan halkımız Golan, Sina ve Filistin’e geri gelebilir. Bizler, düşmanın hizmetkârlarının dediği gibi işgal devletinin 1967 sınırlarına geri çekilmesini değil, bütün topraklarımızdan çıkmasını istiyoruz. 1967 yılında işgal ettiği topraklarda yaşama hakkını ona kim verdi?”

1948 yılından beri tarihin direnişin şerefli tablolarıyla dolu olduğunu, 23 Kasım 1973 yılında başlattıkları Suveyş direnişinin de bu şerefli tablolardan biri olduğunu belirten Selame şöyle devam etti: “Suveyş’te akşam güneş batmak üzereyken şehrin kuşatıldığını gördük. Halk direnişi mütevazı imkânlarıyla Şaron’un komutasındaki altı zırhlı aracı tahrip etti. İşgal güçlerinin saldırıya geçmesinin ardından ise 76 zırhlı araç tahrip edildi. Bunun üzerine işgal güçleri rezil ve rüsva bir şekilde geri çekilmek zorunda kaldı.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.