FilistinHaberlerOrtadoğu

Ümmetin suskunluğu işgalciyi tahrik ediyor

Mescidi Aksa hatiplerinden İkrime Sabri, işgal yönetiminin Mescidi Aksa’yı işgal ettiği tarihten beri ilk kez bu yoğunlukta ve boyutta Yahudileştirmek için çaba gösterdiğini belirterek, bu kirli planın gelişigüzel uygulanmadığını, bunun belli bir plan ve program dâhilinde yapıldığını ifade etti.

İkrime Sabri bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Siyonistlerin bu yoğunluktaki kirli planlarına karşılık, ümmetin ortaya koyduğu tepkinin yetersiz kaldığını ve bu kirli planları engelleyecek düzeyde olmadığını görüyoruz. Ne Arap ülkeleri ne de İslam ülkeleri Kudüs şehrini, Kudüs’teki mukaddes mekânları, buradaki tarihi eserleri, kültür ve medeniyeti korumak için bir strateji ortaya koydu. Arap ve İslam ülkelerinde bu hususta bir hareketliliğin olmaması, Siyonistlerin Kudüs şehrini Yahudileştirme planlarını rahatlıkla uygulamalarına olanak sağlıyor.”

Unutulan esir şehir Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yapılanlardan Arap ve İslam ülkelerinin yöneticilerini sorumlu tuttuklarını belirten İkrime Sabri, “Bu yöneticilerin şehri korumak için pratikte bir şeyler yaptıklarına şahit olmadık. Duyduğumuz tek şey zayıf kınama mesajlarıdır” dedi.

Siyonistlerin Mescidi Aksa için birkaç aşamadan oluşan bir plan uygulamak istediklerine dikkat çeken Sabri, işgalcilerin öncelikle Mescidi Aksa’yı bölmek, son aşamada ise burayı tamamıyla yıkıp yerine Süleyman heykelini dikmek istediklerini ifade etti.

Kudüs halkıyla 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistin halkının etkin direnişi nedeniyle Siyonistlerin bu planlarını şimdiye kadar uygulayamadıklarını belirten Sabri, en son geçen ay yapılan birkaç baskını da bu kahraman halkın çıplak göğüsleriyle engellediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.