FilistinHaberlerOrtadoğu

UNRWA sözcüsü: Gazze büyük bir hapishaneye dönüşmüştür

BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı UNRWA sözcüsü Adnan Ebuhasene, Gazze’nin büyük bir hapishaneye dönüştüğüne dikkat çektiği açıklamada, Gazze’de istikrarsızlığın arttığı ve bölge halkının artık kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını söyledi.

İRİB haber ajansının bildirdiğine göre Siyonist Yediot Aharonot gazetesine konuşan Ebuhasene, Gazze’de ekonominin çok zor durumda olduğunu belirtti.

Ebuhasene açıklamasının devamında şöyle dedi: 2014 yılındaki Gazze savaşında yıkılan binaların restorasyonu henüz tamamlanmış değildir ve 2 milyon nüfusa sahip olan Gazze’de işsizlik %50’nin üzerindedir.

Amerika’nın UNRWA’ya yıllık mali yardımlarının azaldığına dikkat çeken Ebuhasene, şöyle dedi: UNRWA her sene 360 milyon dolarlık mali destek alıyordu, ancak cari yılda kurumumuza verilen mali yardımlar sadece 60 milyon dolar olmuştur. Kuruma verilen mali yardımların büyük bir bölümü Gazze halkına gıda yardımları için tahsis edilmektedir ve bu yardımların devamı için mali desteklerin devam etmesi gerekiyor.

Jul 16, 2018 12:13 Europe/Istanbul

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.