FilistinHaberlerOrtadoğu

UNRWA’ya hizmetlerini kısıtlama kararından geri adım atma çağrısı yapıldı

Mülteciler İçin Halk Komitesi yetkilileri, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’yı hizmetlerinde kısıtlamaya gitme politikası konusunda uyararak, bu politikaya son verilmesi çağrısında bulundu.

Han Yunus’daki UNRWA binası önünde Mülteciler İçin Halk Komitesi’nin bugün (28 Temmuz Salı) düzenlediği protesto gösterisine katılanlar, UNRWA’dan BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Kurulu kararları doğrultusunda Filistinli mültecilere yönelik görevlerini yerine getirmesini istedi.

Mülteci İşleri Dairesi Kamplar Genel Müdürü Mazin Ebu Zeyd, bağışta bulunan ülkelere ve özellikle de Arap ülkelerine seslenerek, Filistin halkının direnişini desteklemeleri ve UNRWA’nın bütçe açığını kapatmaları çağrısında bulundu.

Han Yunus’taki Mülteciler İçin Halk Komitesi Başkanı Muhammed Ebu’s-Said de UNRWA’nın politikası konusunda uyarıda bulunarak, örgütün hizmetlerinde kısıtlamaya gitmesinin hizmetlerini tamamen sona erdirmesinin ön adımı olduğunu söyledi.

Ebu’s-Said, örgütün BM kararları doğrultusunda kurulduğunu hatırlatarak, BM kararı olmadan UNRWA’nın hizmetlerine son veremeyeceğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 31 Temmuz 2021 (25) içerik yüklenmiştir.