FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün Alimleri Birliği yöneticilerden Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmalarını istedi

Ürdün Alimleri Birliği, İslam ülkeleri liderlerinden Kudüs’te yaşananlar karşısında açık ve net bir tavır ortaya koymalarını ve Mescid-i Aksa’nın onurunu koruyacak pratik adımlar atmalarını istedi.

Ürdün Alimleri Birliği dün (12 Kasım Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Siyonistlerin Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan ihlalleri, Kudüs ve Mescid-i Aksa ile ilgili tarihi gerçekleri saptırma girişimleri kınandı.

Arap ve İslam ülkeleri halklarından Kudüs halkının işgale karşı direnişinin desteklenmesini ve işgal yönetiminin planlarının deşifre edilmesini isteyen Ürdün Alimleri Birliği, gelecek nesillere Kudüs ve Mescid-i Aksa bilincinin aşılanması gerektiğini söyledi.

İşgalci düşmanın Mescid-i Aksa’ya el koyma planlarının uygulanma aşamasına oldukça yaklaştığını ifade eden Ürdün Alimleri Birliği, Müslümanlar bu planlardan habersizken işgalcinin Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine sözde heykeli inşa etmeyi hedeflediğini belirtti.

Müslümanların gelişmelere seyirci kalmamasını isteyen Ürdün Alimleri Birliği, İslam dünyasındaki Müslüman alimlere ve ilmi kuruluşlara da seslenerek Mescid-i Aksa’yı savunmak için projeler sunmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.