AsyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün, Büyük İsrail’in bir parçasıdır

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot dün (30 Temmuz Perşembe) yayınladığı haberde, işgal devleti parlamentosu Knesset Başkanı Reuven Rivlin’in, Ürdün nehrinin iki yakasında büyük İsrail devletini kurmak için şu andaki zeminin her zamankinden daha müsait olduğunu söylediğini yazdı.

İsrail’deki gözlemcilere göre, Knesset başkanı Rivlin bu açıklamalarıyla Tel Aviv’in Ürdün topraklarını kendi toprakları olarak gördüğünü, hiçbir şekilde hem bundan hem de Batı Yaka’dan taviz vermenin mümkün olmayacağını düşündüğünü açıkça ortaya koymuş oldu.

Gazete, Knesset Başkanı Rivlin’in bu açıklamalarıyla ayrıca İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e de cevap verdiğini yazdı. Peres, Knesset’in Perşembe günkü toplantısında yaptığı açıklamada “Ürdün nehrinin iki yakasında büyük İsrail devletinin kurulmasını düşünen Siyonizm hareketinin kurucularından Zeev Jabotensky’nin hayalinin gerçekleşmesi artık çok zor” demişti.

Siyonistlerin Talmud kültürüne gire Nil’den Fırat’a kadar ki topraklar, Allah’ın İsrailoğulları’na vaat ettiği topraklardır.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.