HaberlerDünyaİranOrtadoğuÜrdün

Ürdün Dışişleri Bakanı: İran’la ilişkilerde yeni bir sayfa açmak istiyoruz

Ürdün Dışişleri Bakanı, İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmede “İki ülke arasında iyi ve kardeşlik ilişkilerinin olmasını, İran’la ilişkilerde yeni bir sayfa açılmasını istiyoruz.” Dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı “Hüseyin Emir Abdullahiyan”, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu oturum aralarında, Ürdün Dışişleri Bakanı Eyman Safadi ile bir araya geldi. Safadi’nin de katılımıyla bu ülkenin kralıyla Ürdün’de yapılan önceki olumlu toplantıya atıfta bulunan dışişleri bakanı iki ülke arasında çeşitli alanlardaki iyi işbirliğinin yanı sıra, İran İslam Cumhuriyeti’nin iki ülke arasındaki ilişkileri ilerletmeye ve iş birliğini artırmaya hazır olduğunu belirterek şunları kaydetti: Mevcut imkan ve kapasiteler göz önüne alındığında, ikili ve bölgesel ilişkiler için birçok fırsatımız var.

Emir Abdullahiyan, Ürdün’ün Filistin’deki İslami ve Hristiyan kutsal mekanları konusundaki iyi çabalarını destekledi ve Ürdün’e, Filistin ulusunu ve Kudüs Şerif’i destekleme konusundaki duruşundan dolayı teşekkür etti.

Yapılan görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren ve İran Dışişleri Bakanı’nın dile getirdiği olumlu görüşlerden dolayı şükranlarını ifade eden Eyman Safadi, “İki ülke arasında iyi ve kardeşlik ilişkilerinin olmasını, İran’la ilişkilerde yeni bir sayfa açılmasını istiyoruz.” dedi.

Bölgede,işbirliğimiz gerçekleşerek, “iki ülke arasındaki ilişkilerin, iki ulusun tarihi kardeşlik ilişkilerini yansıtması için çalışmalıyız.” Diye ekledi./

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (16) içerik yüklenmiştir.