FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün, Filistin’e karşı sorumluluklarını yerine getirmiyor

Ürdün Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Murakıb Yardımcısı Zeki Beni Erşid, Amerika’nın arabuluculuğuyla Ürdün ve Filistin Yönetimi’yle İsrail’in anlaşması sonucu UNESCO’da (24 Nisan Çarşamba) oylanması gereken ve İsrail’i kınayan karar tasarılarının geri çekilmesini şiddetle kınayarak, Ürdün resmi tavrının Ürdün halkının tavrından temelde farklılık arz ettiğini söyledi.

Quds Pres Ajansına konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Beni Erşid, Ürdün yönetiminin Filistin davasına yönelik sorumluluklarını yerine getirmemesinden ötürü son derece üzgün olduklarını belirterek “Ürdün’ün UNESCO’da işgal rejimini mahkum edecek tasarının geri çekilmesinde rol alması bu yönetimin Filistin’e dönük sorumluluklarını yerine getirmediğini gösteriyor. Bu tutum, Ürdün’ü halkından koparan Vadi Araba Anlaşmasının bir sonucudur. Biz Vadi Araba anlaşmasını ve onun doğurduğu sonuçları da tamamen reddediyoruz. Ürdün’ün son tavrını da kabul etmiyoruz. Ürdün halkının ve çıkarının tersine olan bu politikalara karşı barışçıl mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Beni Erşid açıklamasının sonunda, gelişmelerin Ürdün yönetiminin Arap ülkelerinde meydana gelen olaylardan ders çıkarmadığını gösterdiğini belirterek, Ürdün’ün Amerika eliyle onların normlarına göre mutedil (!) bir ülke yapılmak istediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (23) içerik yüklenmiştir.