AsyaHaberler

Ürdün, Gazze’ye yardım toplayanları tutukladı

Ürdün güvenlik güçleri Müslüman Kardeşler’in siyasi kanadı durumundaki İslamî Çalışma Cephesi Partisi’nin lider kadrosundan bazı kişileri dört yıla yakındır barbar kuşatma altında bulunan Gazze halkına yardım topladıkları gerekçesiyle tutukladı.

Ürdün güvenlik güçleri Gazze’ye yardım topladıkları iddiasıyla şimdiye kadar Çalışma Cephesi’nden on kişiyi tutukladı.

Tutuklular arasında Hayat Damarları kafilesi içinde yer alan ve Filistin hükümetinin gelen konvoyun onuruna düzenlediği törende bizzat Başbakan İsmail Heniyye’ye 50 bin Ürdün dinarı teslim eden İsmail Neşvan’ın oğlu da var.

Ürdün yönetiminin insani, İslami ve ahlaki olmayan bu tutuklama kampanyasına tepki gösteren parti yetkilileri; yardımların bütün halka duyurulduğunu, bu işin gizli bir yönünün bulunmadığını ve yapılan yardımların hukuka uygun olduğunu belirterek, güvenlik güçlerinin bu tutumunu kınadıklarını ifade ettiler.

Acaba Gazze kuşatmasından sadece Siyonist işgal rejimi mi sorumludur? Sınırlarını kapatan Mısır, yardımları engelleyen Ürdün ve gelen yardımları cebe indiren Ramallah yönetimi bu kuşatmanın içinde yer almıyor mu? Şu anda asıl kuşatma ve ambargo maalesef Araplardan geliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.