FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün halkı siyonist İsrail’den doğalgaz alımını protesto etti

Ürdün’de çeşitli sendikalar ve encümenlerin koordinesiyle düzenlenen gösteride, bu ülkenin terör rejimi İsrail’den doğalgaz satın alması kınandı.

Ürdün’de iş sendikaları, ırkçı İsrail’den doğalgaz ithal edilmesini protesto için gösteri düzenledi.

İrbid kentinde 15 sendikanın çağrısıyla terör rejimi İsrail’den gaz ithalatı için boruların döşenmeye başladığı bölge yakınında kurulan protesto çadırında gösteri düzenlendi.

Bölgede toplanan eylemciler, ırkçı İsrail’den doğalgaz ithalatına tepki gösterdi.

Ürdün’ün terör rejimi İsrail’le 2016 yılında yaptığı gaz anlaşmasını kınayan eylemciler, üzerinde “Siyonist terörüne destek vermek suçtur”, “İsrail’le gaz anlaşması iptal edilsin” yazılı dövizler taşıdı.

Sendikalar Konseyi Başkanı Ali el-Abus, eylemde yaptığı konuşmada, “Bu Siyonist proje, gelecek nesilleri prangaya vuruyor. Bu prangalar, gelecek halklar için yıkıcı olacak. (İsrail’le) Normalleşmeye karşıyız. Proje düşmana fayda sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Ürdün, ırkçı İsrail ile Eylül 2016’da imzalanan İsrail’in Leviathan sahasından doğalgaz ithal etmesini öngören anlaşmayı hayata geçirmek için boru döşemeye başlamıştı.

Ürdün ve Mısır gibi bazı rejimlerin terör rejimi İsrail ile aleni bir şekilde diplomatik ilişkileri bu ülkelerin halklarının tepkisine neden olmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.