FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün Hayat Damarları Komitesi, Gazze’ye insani yardım kafilesi gönderecek

Ürdün “Hayat Damarları” Komitesi, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı kırmak ve Gazze halkına destek olmak amacıyla iki hafta sonra “Ensar-2” adıyla Gazze’ye yeni bir insani yardım kafilesi göndereceklerini açıkladı.

Kafile organizasyon komitesi, (30 Nisan Pazartesi) Ürdün Meslek Örgütleri Birliği binasında sabah saat 11:00’de bir basın toplantısı düzenleyeceklerini ve komite başkanı Vail Es-Saka’nın kafile hakkında bilgi vereceğini söyledi.

Komitenin toplantısında Gazze Şeridi’nde düzenlenecek meslek edindirme programları ve yeniden canlandırılacak atıl projeler hakkında da bilgi verileceği ifade edildi.

Meslek edindirme programlarının Gazze’nin yeniden imarına katkı sağlayacak meslekler üzerinde yoğunlaşacağı ve Gazze Şeridi’nde acil ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin kafileyle Gazze’ye götürüleceği öğrenildi.

Kafilenin Ürdün’ün Akabe Limanı’ndan Mısır’ın Nuveyba Limanı’na ve oradan da karayoluyla El-Ariş’e ve Rafah Sınır Kapısı’na geçeceği, kafileye yaklaşık yüz aktivistin eşlik edeceği belirtilerek Ürdün halkından kafileye maddi ve manevi yardım etmesi talep edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Haziran 2021 (16) içerik yüklenmiştir.