FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün siyonist ürünlerin ithalatını azalttı

Ürdün resmi makamları Siyonist işgal rejiminden yapılan ithalatın Temmuz ayında önemli ölçüde gerilediğine dikkat çekerek, geçen ay sadece 25 ton havucun ithal edildiğini ifade ettiler.

Buna karşılık Ürdün’ün geçen ay 16 ton hurma ihraç ettiğini belirten kaynaklar, bunun dışında sebze ve meyvenin işgal rejimine gönderilmediğine dikkat çektiler.

2007 yılında 11 bin ton, 2008 yılında ise 4300 ton olan ithalatın bu oranda gerilemesinin temelinde, yapılan boykot kampanyalarının ve kampanyalarla halkta meydana gelen bilincin etkili olduğu ifade edildi.

İthalat ve ihracatın azalmasında boykotun yanında Ürdün resmi makamlarının ithalat için getirdikleri yeni koşulların da etkisi olduğu kaydedildi. Ürdün son zamanlarda ürünlerin üzerinde nerede üretildiği, kimin ithal ettiği ve ürünle ilgili açıklayıcı bilginin yazılma zorunluluğunu getirmişti.

Ürdün Ziraat Bakanlığı’nın Siyonist yerleşim birimlerinde üretilen hiçbir şeyin ithal edilmesine kesinlikle izin vermeyeceğini defalarca ilan etmesinin de Siyonist ürünlerin ithalatında düşüşün yaşanmasına katkı sağladığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.