HaberlerDünyaOrtadoğu

Ürdün Vadisi yakınlarındaki ateş açma eyleminde 7 işgal askeri yaralandı

Ürdün Vadisi yakınlarında bugün öğle saatlerinde işgal ordusu askerlerini taşıyan bir otobüse ateş açılması üzerine biri ağır 7 asker yaralandı.

İşgal ordusu sözcüsü konuyla ilgili yayınladığı bildiride, saldırıya uğrayan otobüsün işgal askerlerini taşıdığını ve saldırıda 7 askerin yaralandığını açıkladı.

Yediot Ahronot gazetesinin internet sitesinde konuyla ilgili yayınlanan haberde, Ürdün Vadisi yakınlarındaki 90 numaralı caddede bir otobüse ateş açıldığı ve 7 kişinin yaralandığı, yaralılardan 2’sinin kurşunla ve 4’ünün cam parçalarıyla yaralandıkları ifade edildi.
 
İşgal rejimi televizyonu 12’nci kanalı, kimliği belirsiz silahlı kişilerin hızla seyreden bir otomobilden otobüse ateş açtıklarını ve saldırıda yolculardan bazılarıyla otobüs şoförünün de yaralandığını bildirdi.
 
Saldırının ardından işgal ordusu ateş açma eyleminin gerçekleştirildiği bölgeyi giriş çıkışın yasak olduğu askeri bölge ilan ederek eylemcileri yakalamak için operasyon başlattı.
 
İşgal medyasına göre, işgal ordusu kısa süre sonra iki kişiyi gözaltına alırken, eyleme katılan üçüncü bir kişinin olabileceğini öne sürdü.
 
Filistin Bilgi Merkezi’nin aylık raporuna göre işgal güçleriyle Filistinliler arasında geçen ay yaşanan çatışmalarda Temmuz ayına oranla artış meydana geldi. Raporda, 28’i Nablus’ta ve 24’ü Cenin’de olmak üzere işgal güçlerini ve Yahudi yerleşimcileri hedef alan 73 ateş açma eylemi gerçekleştirildiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.