FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün’de 60 dernek, vakıf ve kuruluş korsan İsrail’i boykot kararı aldı

İşgal rejimini boykot etmek ve işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeyi reddetmek için Ürdün’deki 60 kuruluş “Ürdün Boykot Ediyor Hareketi” adı altında bir araya geldi. Ortak bir açıklama yayınlayan hareket, ülkedeki diğer kamu kurumlarına ve sivil kuruluşlara çağrıda bulunarak kendilerine katılmalarını istedi.

Konuyla ilgili olarak bugün (29 Ekim Çarşamba) basın açıklaması yapan hareket, “Vadi Arabe Anlaşması’nın yirminci yılında Ürdün halkı Filistin halkının yanında Arap halklarına sürekli saldıran işgalci İsrail’le ilişkileri normalleştirmeyi reddettiğini bir kez daha yineledi” dedi.

Ürdün’deki bütün resmi ve özel kurum ve kuruluşlarla sivil toplum kuruluşlarından kendilerine katılmalarını isteyen hareket, işgalcinin Filistin topraklarını işgal etmekten vazgeçmesi, mültecilerin dönüşünü sağlaması ve Filistin halkının bütün haklarına kavuşması için işgalci üzerinde baskı oluşturacak şekilde işgalciyi yalnızlaştırmaya ve onu boykot etmeye davet ettiklerini ifade etti.

İşgal rejimiyle çalışan şirketlere karşı net tavır ortaya koyan hareket, onlara Arap pazarını veya işgal rejiminin pazarını tercih etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.