AsyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün’de İsrail protesto edildi

Ürdün halkı Mescid-ül Aksa’da toplanan Müslümanlarla dayanışma olarak dün Amman’da bir gösteri düzenlerken, Siyonist İsrail’in Amman Büyükelçisinin yurt dışı edilmesi talebinde bulundular.

Dün Ürdün’de, ülkenin önde gelen muhalif partisi konumunda olan İslami Amel Cephesi’nin çağırısı üzerine ve “Kudüs ile Mescid-ül Aksa’nın zaferi” adı altında düzenlenen gösteride, Ürdün halkı ve İslami Amel Cephesi taraftarlarından oluşan kalabalık, söz konusu partinin Amman’daki merkez binası önünde toplanırken, ellerinde taşıdıkları plakartlar ve haykırdıkları sloganlarla, işgalci İsrail’in Mescid-ül Aksa’ya yönelik son girişimleri dolaysıyla Tel-Aviv’in Ürdün Büyükelçisinin yurt dışı edilmesini istediler.

Ürdün İslami Partisi Konsey Meclisi Başkanı Hamza Mansur bu gösteride yaptığı konuşmada, Filistin toprakları ve Kudüs’teki Müslümanlarla mümkün olan her vesileyle dayanışma içerisinde olunması ve Filistinliler aleyhindeki kuşatmanın kaldırılması yolunda çaba harcanması gerektiğini vurgulayarak bunu bir milli vazife olarak tanımladı.

Adil Mansur bu konuda ayrıca “Halka dayanan ve Arap-İslami köklere sahip bir direniş şekli, dünyanın en adil hareketidir. Siyonist düşmanın zorbalığına ancak böyle bir direniş son verebilir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.