FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün’de Kudüs’e destek mitingi düzenlendi

İslamî Hareket’in Ürdün’ün başkenti Amman’da dün ikindiden sonra düzenlediği “Kudüs’e Destek” mitingine binlerce Ürdünlü katıldı.

Mitingte konuşan Ürdün Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Murakıbı Hemman Said, Mescidi Aksa’nın kırmızı çizgi olduğunu, dolayısıyla Mescidi Aksa’ya dokunulmasına asla izin vermeyeceklerini belirterek, halkların ayağa kalktığı, değişim ve ıslahatların yapıldığı, Siccil Taşları Savaşı’yla Rabia’nın rol oynadığı bu zamanın Mescidi Aksa’yı işgalcinin kirli çizmelerinden kurtaracak üçüncü intifadanın da başlayacağı zaman olacağını söyledi.

İşgal rejimine seslenen Said, “Siz ömrünüzün son saatinin son çeyreğini yaşıyorsunuz. Bölgedeki yöneticilerin ve idarecilerin size verdikleri güvencelere kanmayınız. Size asıl söz ve tepki öfkeli halktan ve İslam ümmetinden gelecektir” dedi.

Arap yöneticileriyle Filistin yönetimine de seslenen Said şunları söyledi: “Ordulara sahip olduğunuz bir dönemde Kudüs ve Filistin elimizden çıktı, Yahudiler rüyalarını gerçekleştirdi. Peki, yine sizin döneminizde Yahudiler Mescidi Aksa’yı yıkıp enkazı üzerinde heykel dikerlerse o zaman ne yapacaksınız? Halklarınız İslam medeniyet tarihinin en görkemli eseri olan Mescidi Aksa’ya karşı kusurlu davranışınızdan dolayı sizi yargılamaya başlarsa ne yapacaksınız?”

Mitingte konuşan Ürdün aşiretleri liderlerinden Dr. Faris El-Fayiz, bölge halklarından kendilerinden hayır beklemedikleri liderlerinden kurtulmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.