FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdün’deki Filistinliler Abbas’ın düşürülmesini istedi

Ürdün’de yaşayan Filistinli mülteciler, El-Cezire’nin yayınladığı belgelerde orta çıkan tavizleri reddettiklerini belirterek, Abbas ve yönetiminin düşürülmesini istedi.

El-Cezire’nin Abbas’ın Filistin davasını sattığına dair belgeleri yayınlamasının ardından Ürdün’deki Filistin mülteci kamplarını gezip Filistinlilerin görüşlerini aldı.

El-Buk’a Mülteci Kampı’nda kalan İslamî şahsiyetlerden biri olab ve aynı zamanda Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’da çalışan öğretmenler komisyonu eski başkanı Kazım Ayiş şöyle dedi: “El-Cezire’nin deşifre ettiği belgeler Abbas ve zümresinin gerçek yüzünü gösteriyor. Belgeler bu insanların Siyonizm’e kaydıklarını ortaya koyuyor.”

Mısır direnişini selamladıklarını söyleyen Ayiş daha sonra şöyle konuştu: “Abbas ve yönetimi son derce üzüntü içinde. Çünkü bölgedeki müttefikleriyle önemli dayanaklarını yitiriyorlar.”

El-Hüseyin Mülteci Kampı’ndan öğretmen Abdullah El-Bezzur ise şunları söyledi: “El-Cezire’nin yayınladığı belgeler, bu zümrenin ihanetini belgeledi. İçinde kuşku olanlar bile şimdi bunların hain ve güdümlü olduklarını anlamaya başladı. Mısır rejiminin yıkılması Abbas’ın sonunu da getirecek.”

Azmi El-Müfti Mülteci Kampı’ndan Meha El-Hatib, belgelerin yayınlanmasını şu şekilde değerlendirdi: “Batı Yaka halkını direnişe davet ediyorum. Bu insanlar nasıl Kudüs’ten taviz verebiliyor? Kudüs ve Mescidi Aksa’dan taviz verebilen ne toprak ne de insanların hak ve hukuku konusunda güvenilir olabilir.”

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.