FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdünlü bakan siyonist İsrail’i soykırım yapmakla suçladı

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, siyonist rejimin Filistin köyü Han el’Ahmer’i tahrip etmesini soykırım olarak niteledi.

Ürdünlü bakan, dün twitter hesabından yaptığı açıklamada, terör rejimi İsrail’in işgal altındaki Kudüs’ün doğusunda yer alan sözkonusu köyü yıkması ve köylüleri de başka yere sürmesini, açık bir şekilde soykırım nitelerken, uluslararası toplumdan bu duruma karşı sessiz kalmamasını istedi.

Ürdün dışişleri bakanı, ayrıca terör rejiminin bu son girişiminin ahlakdışı ve kanunsuz olduğunu belirterek bunun muhtemel bir barışı da olumsuz yönde etkileyeceğini bildirdi.

Filistin özerk yönetim başkanı Mahmud Abbas ise ırkçı rejim İsrail güçlerinin Han el’Ahmed köyünü tahrip etmelerini kınadı.

(Bu arada Yüzyılın Anlaşması konusunda uyarıda bulunan Mescidi Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, bunun Amerika kılıflı bir Siyonist İsrail projesi olduğunu söyledi.

Şeyh Sabri 1 Haziran Cuma günü verdiği Cuma hutbesinde “Bazı Arap ve İslam ülkeleri, bize vesayeti dayatan ve Amerika kılıflı Siyonist projesi olan Yüzyılın Antlaşması gibi projeleri kabul ettirmeye çalışan büyük devletlerin arkasından koşuyorlar. Dünyadaki bir milyar sekiz yüz bin Müslümanın uykudan uyanmasını, Allah’ın kitabı ve Resulünün sünnetiyle hükmetmesini istiyoruz. İşte o zaman Müslümanlar birlik olacak, onur, izzet, kuvvet ve bağımsızlıklarını elde edeceklerdir” dedi.

Mescidi Aksa’yı dolduran 250 bin Müslüman’a seslenen Sabri Mescidi Aksa’nın Yahudi yerleşimcilerin saldırı ve baskınlarına maruz kaldığını belirterek, karşı karşıya olduğu tehlikelere dikkat çekti.

Mescidi Aksa’nın alemlerin Rabbi olan Allah’ın kararıyla Müslümanların sahip olduğu akidenin bir parçası olduğuna dikkat çeken Şeyh Sabri, başka hiç kimsenin burada bir hakkın olmadığını ve yapılan baskınların onu Yahudileştiremeyeceğini kaydetti.)

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2023 (10) içerik yüklenmiştir.