FilistinHaberlerOrtadoğu

Ürdünlü esirlerin yakınları Amman’daki Avrupa Komiserliği önünde gösteri yaptı

Siyonist işgal rejimi İsrail zindanlarında bulunan Ürdünlü esirlerin yakınları ve onlarla dayanışmak toplanan bir grup vatandaş, Ürdün’ün başkenti Amman’da Avrupa Birliği Komiserliği önünde gösteri yaptı.

Esir yakınlarını kabul eden Avrupa Komiserliğindeki yetkililer, en yakın zamanda esir yakınlarıyla Avrupa Komiserini buluşturacaklarını söylediler.

Komiserliğin önünde eylem yapan aileler, Avrupa Birliğinden İsrail’in uluslararası sözleşme ve anlaşmaları çiğnemesine karşı gereken adımları atmasını istediler.

Ürdünlü Esirler İçin Milli Komisyon raportörü Mühendis Zeyb Ğanma yaptığı açıklamada “Filistinli ailelerin yaptığı çağrılar Ürdün hükümetinde yankı bulmadı. Bunun üzerine Ürdünlü esir yavrularımızın hakkını talep etmek için Avrupa Birliği Komiserliği önüne geldik. Komiserliğin işgal zindanlarında ciddi sıkıntılar çeken esirlerin içinde bulundukları durumu kamuoyuna duyurmasını ve gündeme taşımasını umut ediyoruz” dedi.

Karşılaştıkları kötü muamele, unutulmuşluğa terk edilmeleri, Ürdün hükümetinin vurdumduymazlığı, haklarının gasp edilmesi, yakınlarının ziyaretine getirilen engeller ve kendilerine karşı yapılan hak ihlallerini protesto etmek için 2 Mayıs 2013 tarihinde açlık grevine başlayan Ürdünlü esirlerden bazıları durumlarının çok kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırıldığı, bazılarının durumlarının da kötüleşmeye başladığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.