HaberlerDünyaFilistinHizbullah Hakverdiİranİşgalci İsrail Rejimiİslamİslami ŞahsiyetlerÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğuTürkiye

Üstad Hizbullah Hakverdi (ra) – Şehidin Kanı ve O Mübarek Kanın Bereketi

Üstad Hizbullah Hakverdi (ra) – Şehidin Kanı ve O Mübarek Kanın Bereketi

Ağacın suya, sulanmaya ihtiyacı vardır. Şecere-i Mübareke olan İslam’ın da tertemiz ve pak şüheda kanıyla sulanmaya, gıdalanmaya iştihakı, tabiri caizse ihtiyacı vardır.

İslam’ın korunması ve savunulması yolunda akıtılmış mazlum ve mübarek kanlar, ilahi davanın yücelmesinden ve yayılmasından başka bir sonuç vermemiş; gelecek nesiller için yön verici ve yol gösterici bir ışık ve meşale rolünü oynamıştır.

İnsanlık için tahassüngah olan İslam ağacı, şehidlerin pak kanlarıyla sulanınca parlayacak, neşv ü nema bulacak ve taptaze meyveler verecek, cennet rayihası saçan güller ve laleler açacak, bunalmış olan insanlık, kurtuluş nidalarıyla onun himayesine (gölgesine) sığınacak; Saadet-i Dareyn’e ve huzura kavuşacaktır.

İnsanlık tarihi boyunca hakim olan tağuti düzenlere karşı kıyam bayrağını açan İslam kahramanları, yüce İslam’ın yok olmadan kıyamete kadar devamının nurani vesileleri olmuş; bilhassa dökülen mübarek kanları, İslam binasının tuğlalarının rabt edici-birleştirici ilahi harcı haline gelmiştir.

İslam kahramanlarının şehadet kanları ve şanlı kıyamları, Allah’ın dininin yücelmesine, devamına ve ebediyetine biiznillah amil olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Hizbullah Hakverdi (Hilmi Kocaaslan)

İslami Davet

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (61) içerik yüklenmiştir.