FilistinHaberlerOrtadoğu

Uzlaşı komisyonu: Meşal’in Gazze ziyareti ümmete hayır müjdeliyor

İslamî Direniş Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal’in Gazze ziyaretini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Ulusal Barış ve Uzlaşı Komisyonu, büyük komutanın bugün halkın arasında bulunmasının komutanın halkıyla bütünleştiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Komisyon, ziyaretle ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Geçmiş yıllardan büyük lider Meşal’e özel bir saygımız vardı. Çünkü kendisi sorunları halletmek, Filistin halkını birleştirmek ve işgale karşı duruşunu sağlamlaştırmak için hep çalıştı” dedi.

Komisyon adına açıklama yapan Genel Sekreter İyad Es-Sirac, “Büyük ve tarihi lideri başkasından ayıran onun şimdiki şartların ışığında geleceği sezmesidir. Onun bugün burada olmasının siyasi ve manevi boyutları var. Direnişin işgal ordusuna zafer kazanması ve Filitin’in de BM’deki başarısından sonra gelmesi oldukça anlamlıdır” ifadelerini kullandı.

Meşal’in Gazze’ye gelişinin üçüncü bir doğum olduğuna dikkat çeken Es-Sirac, kendisinin öncülük ettiği birlik için çalışma, Batı Yaka ile Gazze’yi birleştirme ve ulusal uzlaşı maddelerini hayata geçirme zamanının artık geldiğini etti.

Komisyonun Meşal’in gelişini memnuniyetle karşıladığını belirten Es-Sirac, bu ziyaretin ümmete hayır müjdelediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.