HaberlerİranOrtadoğu

Uzlaşma görüşmeleri bir oyundur

İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttaki, siyonist rejim ile özerk yönetim arasında Washington’da başlatılan uzlaşma görüşmelerinin Barack Obama’nın, Amerikan kongresinde oy almak için ortaya koyduğu bir oyun olduğunu söyledi.

İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttaki, İran’ın orta bölgelerinde Kaşan’da yapılan dünya Kudüs günü yürüyüşlerine katıldı. Ve yürüyüşte gazetecilere açıklama yapan İran dışişleri bakanı muttaki, kasım ayında Amerika’da kongre ara seçimlerinin yapılacağını hatırlatarak, ” Barack Obama, yapılacak görüşmelerle, ara seçimlerde oy oranlarını arttırmak istemektedir” dedi.

İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttaki, yürütülmek istenen görüşmelerde heyet başkanı Mahmud Abbas’ın görevinin sona erdiğini ve meşruiyetinin bulunmadığını hatırlatarak, “Filistinli grubların büyük bir çoğunluğu bu görüşmeleri kabul etmiyor” diye konuştu.

Siyonist rejimin geçen 60 yıl içerisinde yürütülen uzlaşma görüşmelerinde hiçbir şekilde güven vermediğini ve siyonist rejime güven duyulmayacağı anlaşılmıştır diye İslami iran dışişleri bakanı Muttaki Arap ülkeleri ve dış siyaset yetkilileri siyonist rejim karşısında sürekli geri adım atmaktadırlar. Bu da siyonist rejimin yayılmacı siyasetlerinin sürmesine neden olmaktadır. Filistinde siyonist rejimin yürüttüğü cinayetler ve Lübnan ve suriye’de işgale karşı göz yummaktadırlar dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.