HaberlerİranOrtadoğu

Uzlaşma planının Filistin halkına faydası olmaz

İslami Şura Meclis Başkanı, İslam dünyasının en önemli meselesi Filistin meselesi olduğunu vurgu yaparak, uzlaşma planının Fişlistin halkına hiçbir getirisi olmayacağını kaydetti.

Irak Ulusal Reform Partisi Başkanı ve eski Başbakanı İbrahim Caferi Pazar günü öğleden sonra İslami Şura Meclis Başkanı Dr. Ali Laricani ile bir araya gelerek görüş çeşitli konuların üzerinde alışverişinde bulundu.

İran ve Irak arasındaki ilişkilerin gelişmesinden memnuniyetini bu görüşmede dile getiren Dr. Ali Laricani, Irak’ta demokrasi ve istikrarın yerleşmesindeki İran İslam Cumhuriyeti’nin tutumu siyasi olmadığını gibi bilakis müslüman İran halkının inançlarının kökünden kaynaklandığını söyledi.

Laricani konuşmasının diğer bölümünde bölgesel sorunlara işaretle, İslam dünyasının en önemli meselesi Filistin meselesi olduğunu belirti.

Uzlaşma planının Filistin halkına hiçbir getirisi olmayacağını kaydeden Dr. Laricani, “Bu plan yok edilmiş Filitin hukukunu geri getiremez”dedi.

Irak’ın eski başbakanı İbrahim Caferi ise bu görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerinin önemini anlatarak, İran İslam Cumhuriyeti’nin politikaları Irak’ta barış ve istikrarın temmininde etkili olduğunu ifade etti.

Caferi, İran ve Irak parlamentolar arasındaki ilişkilerin geiştirilmesine vurgu yaptı.

Caferi, İran ve Irak halkının dostluğu derin olduğunu belirti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.