FilistinHaberlerOrtadoğu

Uzlaşmanın temeli Filistin halkının haklarına sahip çıkmaktır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Fetih Hareketi’ni uzlaşıyla ilgili asılsız haberler yaymaktan vazgeçmeye çağırarak, Fetih’in Filistin’deki bölünmüşlüğe son verme niyetinin şüpheli olduğunu söyledi.

Salah El-Berdevil, bugün (11 Haziran Cuma) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, uzlaşının yolunun Siyonistlerin ve uluslararası toplumun diktelerine kulak asmadan Filistin halkının sabitelerine ve beklentilerine sahip çıkmaktan geçtiğini belirtti.

El-Berdevil, Siyonist işgal devletiyle yapılacak anlamsız müzakerelerin de işgalcinin cinayetlerini perdelemekten başka bir yararı olmayacağına dikkat çekti.

“Fetih gerçekten uzlaşı istiyorsa öncelikle kendine gelmeli, bize başkalarının gündemini dayatmaktan ve “İsrail”i tanımamızı istemekten vazgeçmeli” diyen El-Berdevil, Fetih ile Filistin halkının haklarından ve sabitelerinden taviz vermeyecek bir uzlaşı imzalamaya her an için hazır olduklarını ifade etti.

Arap ülkelerinin ve uluslararası çevrelerin Hamas ile iletişiminin Filistin’in meşru yönetimiyle iletişim olduğuna işaret eden El-Berdevil, “Bazı Arap ülkelerinin bahsettiği meşruiyet tamamen bizde var. Hamas, meşruiyetini taraftarlarından önce liderlerinin kanından ve tüm dünyanın şahit olduğu seçimlerden alıyor. Bu nedenle hiç kimse kendi meşruiyet anlayışını bize dayatmaya kalkışmasın” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.