Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Uzmanlar: Büyük Dönüş Yürüyüşü Filistin Davasına İtibar Kazandırdı

Medya ve uluslararası ilişkiler uzmanları, Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin Filistin davasına yeniden itibar kazandırdığını ve yeni araçlarla desteklenerek devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Uluslararası İlişkiler Konseyi, dün İslam Üniversitesi gazetecilik bölümüyle birlikte “Bir Yıl Sonra Büyük Dönüş Yürüyüşü… Uluslararası Düzeyde Medyatik ve Siyasi Etkileri” konulu bir panel düzenledi.

Gazze kentinde düzenlenen panele çok sayıda akademisyen, öğrenci ve dinleyici ile gazeteciler katıldı.

Panele Londra’dan video konferans yoluyla İngiltere’deki Filistinliler Dayanışma Girişimi Başkanı Prof. Kamil El-Havvaş ile Avrupa-Filistin Diyaloğu Forumu Başkanı Zahir Beyravi, Gazze’den de İslam Üniversitesi öğretim görevlilerinden Emin Vafi katıldı.

Panelin başında konuşan Gazetecilik Bölümü Başkanı Eymen Ebu Negira, Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin Filistin halkının eşsiz bir icadı olduğunu söyledi.

Uluslararası İlişkiler Konseyi Başkanı Basim Naim ise Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin tam vaktinde geldiğini bildirdi.

Profesör Kamil El-Havvaş da Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin dünyanın ilgisini Filistin halkının sıkıntılarına çektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (8) içerik yüklenmiştir.